Tresura

Szczeniak

Tresura młodego szczeniaka krok po kroku poradnik

szczeniaki tresura zdjecie

Samodzielne szkolenie psa obejmuje naukę w domu podstawowych komend. Trzeba psa nauczyć jak on ma imię aby reagował na swoje imię, poza tym uczymy psa zachowywania czystości w domu, zostawania samemu w domu oraz wykonywania komend typu 'siad, leżeć'.

poczytaj te artykuły:Tresura szczeniaka od czego zacząć?

Jak widzisz te trzy szczeniaki na zdjęciu są każde w innej pozycji, to wskazuje na to, że taki szczeniak jest inaczej przysposobiony do tej sytuacji.

Środkowy pies wygląda na skupionego i spokojnie siedzącego - natomiast pies po prawej jest mocno uległy i zlękniony. Szczeniak po lewej stronie jest też niepewny sytuacji jednak możliwe, że był w ruchu podczas wykonywania zdjęcia. Tego nie wiemy jak to dokładnie było. Ogólnie jednak piesek po prawo może być bardzo strachliwym psem, który boi się byle czego. Jeśli padło pytanie od czego zacząć tresurę to właśnie od określenia charakteru psa

Gdy trafi Ci się strachliwy szczeniak to będzie trzeba budować u niego pewność siebie, trzeba będzie go uczyć bycia odważnym i przebojowym - natomiast psa odważnego i zadziornego który niczego się nie boi uczymy raczej opanowania, spokoju i łagodności.

Tresowanie małego szczeniaka - kiedy zacząć samodzielnie szkolić psa w domu?

Już pierwszego dnia gdy masz psa u siebie w domu możesz za pomocą nagród w postaci małych smakołyków uczyć psa jakie zachowania psa Ci się podobają. To może być chociażby taka sytuacja gdy pierwszego dnia ktoś puka do drzwi i wchodzi do was do domu - już wtedy możesz psa uczyć, że gości witamy trzymając wszystkie 4 łapy na ziemii (nie skaczemu na ludzi) a poza tym możesz dać psu smakołyk gdy był cicho gdy ktoś zapukał (brak szczekania jest nagradzany aby pies nie szczekał gdy ktoś puka). Potem też wychodząc z psem na spacer masz okazję dać psu smakołyk gdy go wołasz, albo gdy załatwi się na trawniku (nagradzamy dobre momenty aby pies nauczył się czystości w domu).

Gdzie iść z psem na szkolenie gdy jest małym szczeniakiem?

zapisz się tej szkoły: szkolenie psów LEGNICA

TAGI WPISU: poradnik pdf tresura podstawowe komendy w szkoleniu psa, szkolenie psa